image-2000x150px
image-c0c8f27f-38ab-3091-8f22-561a0470b0e3_850backend

Boks üzrə Azərbaycan birinciliyinə start verilib

image-728x90px

Gənc boksçular arasında Azərbaycan birinciliyinə start verilib.

Azərbaycan Boks Federasiyasından “Report”a verilən məlumata görə, 58 komandanın 215 oğlan idmançısının qatıldığı yarışın ilk günündə 31 döyüş baş tutub.

51, 54, 57 və 60 kq çəki dərəcələrində 1/16 final mərhələsinin qarşılaşmaları olub və növbəti mərhələyə vəsiqə qazanan boksçuların adlarına aydınlıq gəlib. Yığma üzvlərindən yeniyetmələrdən gənclər komandasına keçən Avropa birinciliyinin mükafatçısı Məhəmmədəli Qasımzadə inamlı qələbə qazanıb.

Qeyd edək ki, ölkə birinciliyinə dekabrın 22-də yekun vurulacaq. Boks Mərkəzində keçirilən yarışın ikinci gününün döyüşləri saat 13:00-da başlayacaq.

Azərbaycan birinciliyi

1/16 final mərhələsi

51 kq

Məhəmməd Şəfiyev (DGK İK) – Həsən Nəsibli (Zaqatala) – birinci döyüşə gəlməyib

Elvin Zeynalov (“Qara papaq” İK) – Səyad Zeynalzadə (UGM-7) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

Hüseyn Seyfullayev (Lənkəran) – Natiq Əliyev (Tovuz) – ikinci döyüşə gəlməyib

Məhəmməd Məmmədov (Goranboy) – Emil Paşayev (Olp-18) – ikinci döyüşə gəlməyib

Ələkbər Zamanlı (“Neftçi” İK) – Nicat Hidayətli (“Qızıl əlcək” İK) – 5:0

Səid Mirzəyev (Cəlilabad) – Ənəs Ağayev (“Təhsil” RİM) – birinci döyüşə gəlməyib

54 kq

Tağı Nəsibov (“Sərhədçi” İK) – Hüseyn İmanov (“Qara papaq” İK) – 5:0

Ömər Aslanlı (Sumqayıt) – Kamil Həsənov (“Təhsil” Sumqayıt) – birinci qalib gəlib

Fərid Hüseynov (Laçın) – Elmar Musayev (“Neftçi” İK) – 3:2

Tofiq Quliyev (“Məhsul” İC) – Rüstəm Xəlilov (“Marafon” İK) – 3:2

Nicat Rəhmanov (Şabran) – İslam Məmmədli (Z-1 İK) – 0:5

İbrahim Əliyev (UGM-7) – Elvin Quliyev (Ağsu) – 5:0

Qismət İsmayılov (“Zenit” İC) – Cəlal Şahverdiyev (Astara) – 0:5

Əli Məmmədov (Olp-18) – Murad Məmmədov (Biləsuvar) – ikinci qalib gəlib

Aydın Kərimli (MOİK) – İbrahim Zeynalov (Gəncə) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

57 kq

Məhəmmədəli Qasımzadə (“Ağa” BK) – Nihat Süleymanov (FHN İK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

Yusif Məmmədli (UGM-7) – Fərid İsmayılov (Şəmkir) – birinci döyüşə gəlməyib

60 kq

Nadir Məlikov (Sumqayıt) – Nurlan Paşayev (Mingəçevir) – 5:0

Simral Mustafayev (Qazax) – Əli Nəcəfov (Siyəzən) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

Murad Əkbərov (“Spartak” İK) – Eltac Əliyev (DGK İK) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

Həzrət Kərimov (“Kür” İK) – Məhəmməd Cabbarlı (Göygöl) – 5:0

Fəxri Səfərov (UGM-7) – Ansari Alisina (“Sərhədçi” İK) – birinci diskvalifikasiya olunub

Kamil Hacıyev (Ağdaş) – Uğur Tağıyev (“Neftçi” İK) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

Əli İsayev (“Neftçi” İK) – İsmayıl Ağaverdiyev (“Qara papaq” İK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

Mirələm Məcidli (UGİM-1) – Riyad Məmmədov (“Qızıl əlcək” İK) – 4:1

Səccət Nəsir (“Zabit” İK) – Ülvi Mirzəyev (FHN İK) – 0:5

Məhəmməd Hüseynli (Cəlilabad) – Elgün Həsənov (Gəncə) – 0:5

Elvin Şəbəddinov (Şabran) – Seyidalı Bayramov (UGM-13) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

Fərid Məmmədov (888 BK) – Hüseyn Məmişov (“Səbail” İK) – 1:4

Elmar Mərdanzadə (“Təhsil” Sumqayıt) – Məhəmməd Həbibli (MOİK) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

Kişi Şükürov (METE İK) – Murad Seyidli (“Təhsil” İK) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib.

image-728x90px

  • whatsapp
  • messenger
  • telegram
  • vkontakte
  • odnoklassniki

UĞURLU GƏLƏCƏK NAMİNƏ