image-upload-2021-08-08t124455z_759640943_sp1eh880zeqgv_rtrmadp_3_olympics-2020-ceremony-closing-pic_32ratio_900x600-900x600-87949backend
BOK rəhbəri Bax və Fransa prezidenti Makron rusların müsabiqəyə buraxılmasını müzakirə ediblər
Beynəlxalq Olimpiya Komitəsinin (BOK) rəsmi saytı xəbər verir ki, Beynəlxalq Olimpiya Komitəsinin (BOK) rəhbəri Tomas Bax və Fransa prezidenti Emmanuel Makron Rusiya və Belarus idmançılarının beynəlxalq yarışlarda iştirakına icazə verilməsi məsələsini müzakirə ediblər.
Bax Makrona G7 sammitində idmanın muxtariyyətinin zəruriliyini ifadə etdiyi çıxışa görə təşəkkür edib, həmçinin Rusiya və Belarus idmançılarının yarışda iştirakı ilə bağlı BOK-un tövsiyələrini dəstəkləyib.
BOK və Fransa rəhbərləri 2024-cü ildə Parisdə keçiriləcək Yay Olimpiya Oyunlarında rusların və belarusların çıxışı ilə bağlı qərarın lazımi vaxtda qəbul edilməsi barədə ümumi fikrə gəliblər. Tərəflər bu məsələdə əməkdaşlıq etmək barədə razılığa gəliblər.